مجله تخصصی ترجمه ترانه های عربی

ترجمه ترانه های عربی - عکس خوانندگان عربی - ترانه های خوانندگان عربی - اخبار عربی

در دوران جنگ چه بر خوانندگان گذشت :

 

 

در حالیکه جنگ به پایان رسید , اکنون نوبت به صحبت درباره آن دسته از خوانندگان لبنانی می باشد , که با وجود اینکه کشور و ملت لبنان در حال سوختن در زیر بمباران جنگ بود , اقدام به اجرای کنسرت های در خارج از کشور کردند.

 

در همين بين خواننده کویتی , نوال الکویتیه , تمام کنسرت ها و برنامه های خویش را به خاطر کشور لبنان لغو کرد.

 

حسین الجسمی خواننده اماراتی نيز , با نوشتن متنی پر احساس , از کشور خویش بابت عدم اجرای کنسرت های خویش عذرخواهی کرد. او عنوان کرد ; من نخواهم خواند در حالیکه لبنان در حال مرگ است.

 

و همان طور که می دانیم خواننده بزرگ عراقی , کاظم الساهر , مبلغی را برای کمک به جنگ زدگان در ابتدای جنگ به لبنان فرستاد و او نیز حاضر به اجرای برنامه های خویش نشد او اعلام کرد , که کشور او عراق نیز سرنوشتی همانند لبنان دارد و او می تواند تمام دردها و رنج هایی که لبنان در حال دست و پنجه نرم کردن با آنها می باشد را درک کند.

 

و اما خواننده تونسی لطیفه , نه تنها کنسرت های خویش را لغو کرد , بلکه تمامی خوانندگان را به همدردی با کشور و ملت لبنان فرا خواند.

 

 

 

 

در همین حال بعضی از خوانندگان لبنانی  , در حال اجرای برنامه های خویش در خارج از کشور بودند و مانند این بود که هیچ اهمیتی برای جنگی که در حال نابود کردن کشورشان می باشد , قایل نیستند
خوانندگانی همچون نیکول سابا که مطبوعات مصر با تهیه خبر از برنامه هایی که نیکول سابا در کشور مصر اجرا کرد به حمله کردن و اعتراض کردن به کارهای او پرداختند. نیکول سابا که چندین کنسرت در کشور مصر اجرا کرد و در حالیکه کشورش در حال مرگ بود به اجرای رقص بر روی صحنه  سن پرداخت.

 

 

 

 

و اما خواننده لبنانی میریام فارس نیز همچون نیکول به اجرای جشنهایی در کشور مصر مشغول شد و در حالیکه لباس نیمه برهنه ای بر تن کرده بود به رقصیدن پرداخت.

 

 

 

 

در همین بین خواننده لبنانی الین خلف در حالیکه در جنوب کشور لبنان زندگی می کرد , یعنی جایی که بیشترین حملات کشور دشمن بر آنجا متمرکز شده بود , حاضر به ترک کشور خویش نشد. او که همراه با خانواده اش از منزل خویش گریختند پس از پایان یافتن جنگ چیزی جز خرابه ای از خانه ی خویش پیدا نکردند. الین که شاید بیشترین قربانی این جنگ بودبه راحتی می توانست درهمان روزهای نخستین از کشور فرار کند. ولیکن او باقی ماند تا بتواند ویرانی خانه اش را که در نزدیکی فرودگاه قرار داشت ببیند , و اینچنین عشق به لبنان در وجودش افزایش پیدا کند.

 

خواننده لبنانی نیلی مقدسی نیز از خروج از کشور خویش خودداری کرد و اعلام کرد لبنان برای من مانند هتلی نیست که فقط در ساعات خوشحالی در آن زندگی کنم.

 

خواننده لبنانی معروف الیسا نيز, تمامی برنامه ها و کنسرت های خویش را کماکان لغو کرده است  و بنا بر خبرهای مطبوعات لبنان مبلغی به میزان نیم میلیون دلار , به خانواده های آسیب دیده کمک کرده است.

 

 

 

 

هیفا وهبی نیز با وجود تمامی شایعه هایی که در اطراف او وجود دارد از اجرای کنسرت با خواننده آمریکایی معروف یعنی Shaggy خودداری کرد. و اعلام کرد که حاضر نیست در هیچ کنسرت یا ترانه ای چه در خارج و چه در داخل کشور شرکت کند حتی اگر به بهانه ی کمک به کشور لبنان باشد. او نیز که مبلغی را برای کمک به مصیبت زدگان , خصوصا در جنوب لبنان اختصاص داده است
در حال خرید مواد غذایی از کشور مصر و پخش کردن بین خانواده های محروم می باشد.

 

ترجمه خبر از : هلناي عزيزم

 

منبع خبر : سايت بانيت

 

+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام مرداد ۱۳۸۵ساعت 7:4  توسط هلنا و رضا رایان   |